Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiInformatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei
#37
(Ultima modificare: 08-29-2017, 09:12 AM de catre: georgedr72.) -->
Logica ta e simpla si duce discutia acolo unde doresti.
Pana te lamuresti cu lingura si cu nivelul carburantului in rezervor, observa te rog ca la reply ul tau "lungit aiurea" dupa cum zici - Da,dar in Ro,remorcile  de peste 750 kg si autoutilitarele musai sa aiba opinci ,,C" -cargo.Nu stiu prin regat dar in Germania toate remorcile,peridoc,rulote.....etc poarta C-uri. In fine...o lungesc aiurea. -
eu am intrebat ceva simplu (si logic) : Poate preciza cineva unde e prevazuta obligativitatea cauciucurilor Cargo ptr remorci/ rulote peste 750 kg ?
Raspunsul "O sa caut reglementarea , buna intrebare .Ideea este ca producatorul mentioneaza pt un anumit vehicul cauciucuri tip C. Daca RAR-ul a bagat in carte gume normale ,eu zic sa-i pui niste C-uri care sa suporte MMA-ul rulotei..in schimb daca in carte ai C si tu ai normale vei fi respins la ITP + probleme in trafic cu politia ..ca sa nu mai vorbim de siguranta ta si a celor din jur." a generat toata discutia.

Daca ai putut urmari pana aici firul discutiilor, te as ruga sa vii cu reglementarea si sa terminam discutia.
Logic, nu ?
Astfel, vei avea ultimul raspuns care va ramane posteritatii ca "miezul dodoashcei"  [Imagine: mini-graphics-smileys-038260.gif]
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Informatii utile despre rotile/cauciucurile rulotei - de georgedr72 - 08-29-2017, 07:45 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service