Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cica ovidiuConversie IVECO DAILY 4X4 in masina de expeditie
#12
[Imagine: 2wVnrBWl.jpg][Imagine: PlQenVgl.jpg][Imagine: CKGTLRHl.jpg][Imagine: ZCXRnsJl.jpg][Imagine: eBYg670l.jpg]Nu am stat degeaba !
Iata ce s-a mai intamplat :
- dat jos un geam mare ,greu ,fix si urat si pus un geam de autorulota cu geam termopan cu jaluzele de tantari si intimitate-antireflex in spatele soferului
- montat in interior corpurile suspendate laterale stanga si dreapta plus creat un corp suspendat deasupra soferului - toate au capacitate de depozitare totala de 1m cub
- montat frigider Dometic pe 3 cai (12v, 220v si gpl)de 60l cu congelator,plita incorporabila Hans aragaz 2 ochiuri cu aprindere piezo, chiuveta inox cu ventil mare cu functie si de dop
- am inceput montarea instalatiilor ce vor monitoriza starea bateriei de pe ,,rulota,, si nivelul apei intr-un rezervor de 135 l(!!!)
- am tras firele si montat prizele(2 de 220v si una de 12v),una pt TV si intrerupatoarele si comutatoarele pt benzile LED ( 4 la numar - 2 de 9w si 2 de 5 w
- urmeaza electroblokul ce face mai multe printre care - redresor,monitorizare apa si baterie,iar in viitor panourile solare
- nu in ultimul rand pozitionez provizoriu invertorul de 1kw(intentionez ceva mai mare!)
- s-a montat si somiera pt patul suspendat si urmeaza confectionarea unei saltele personalizata
- pt un ochi mai atent se va observa ca am dat cu insonorizant in culoarea barii fata pe toata partea inferioara a camiloiului

Si acum ceva dovezi:
[Imagine: aQZAo5Zl.jpg]
[Imagine: zyttRMbl.jpg]
[Imagine: oacohHzl.jpg]
[-] Pentru aceasta postare, cica ovidiu a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Cristi
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Conversie IVECO DAILY 4X4 in masina de expeditie - de cica ovidiu - 06-02-2017, 04:01 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)