Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cica ovidiuConversie IVECO DAILY 4X4 in masina de expeditie
#45
Calore este incalzitorul instant pe gaz? Eu cred ca e o solutie proasta pentru rulota,si mai ales pentru autorulota ta, extrem de compacta:
- voluminos si greu;
- lag (intarziere) pana vine apa incalzita, de aici rezulta consum inutil de apa
- necesita instalatie de apa sub presiune sau se complica modul de functionare prin comenzi aditionale in cazul instalatiri pe pompa comandata de robineti. poate nu toti membrii familiei sunt pasionati de tehnica...
- tiraj natural, sollutii tehnice dificile si complicate pentru evacuarea gazelor (ne)arse. Atentie! Monoxidul de carbon nu are miros! Flacara unui incalzitor instant nu se compara cu flacara unui ochi de aragaz, asa cum am vazut pareri pe forumuri.
Nu stiu de ce ai alege asta in locul unui boiler pe gaz dedicat (truma sau carver), Diferenta preturilor de achizitie este relativ mica, dar complicatiile care urmeaza instalarii unui incalzitor instant mie mi se par mult prea mari, fara a lua in calcul costurile.
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Conversie IVECO DAILY 4X4 in masina de expeditie - de e-1 - 11-17-2017, 02:08 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 6 Vizitator(i)