Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GeorgicaDetector de gaz sau monoxid de carbon
#14
Eu am avut o experienta nasoala cu monoxidul de carbon si de atunci am grija sa nu ne mai intalnim pe cat posibil. Pentru cat costa un detector nu merita sa te sinucizi, asta este parerea mea. La fel si cu fumul sau temperatura, sunt destui care au murit in somn facuti friptura sau asfixiati si asta pentru 60-70 lei sau cat mama dracului costa un detector cred ca nu merita.
Oare cati dintre noi au citit indicatia constructorului de a lasa un geam deschis cat timp foloseste aragazul din rulota? Asta cu toate gaurile, gaurelele sau aerisirile existente? Sau cati au luat in considerare ca unii constructori au montat frigiderul si implicit evacuarea gazelor arse de la el in partea unde vine montat cortul rulotei?Sunt curios ce concentratie de monoxid de carbon au in interior cei care au montat instante pentru apa calda in interiorul rulotei avand incredere in ce spune constructorul ca au ardere totala?
Alegerea este a fiecaruia si fiecare poate sa  isi incerce norocul de a supravietui sau nu. Poti sa te trezesti linistit dimineata, sa te trezesti direct ingeras sau mai rau in vizita la Aghiuta.
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

[-] Pentru aceasta postare, Mario a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • staminatorus
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Detector de gaz sau monoxid de carbon - de Mario - 03-26-2017, 11:14 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service