Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Florin DinuReparatii infiltratii la rulota proaspat cumparata de la ***
#9
Motto:
Prostul, până nu e și fudul, parcă nu e prost destul. (proverb românesc)

Până la urmă o să ne spună că în buletin scrie Radu Nicolae, nu Niky.
Niculae (sic!), hai să te ajut puțin să-ți amintești cine e E1. La voi în UK se pronunță i-oan... Sunt Ionut C., cel pe care ai vrut să-l înșeli oferindu-i un aragaz portabil nou, însă (puțin) lovit. Deși te întrebasem de cateva ori dacă are vreo zgârietură sau lovitură, ca să nu pierd timpul inutil prin centrul Bucureștiului. Îmi amintesc foarte bine cum mă urmareai ca un animal de pradă și cât de dezamăgit ai fost când am observat. Nu era vorba de un chilipir, prețul de catalog era încărcat cu un adaos de 25-30£. Nu am comentat prețul, îmi trebuia obiectul imediat.
Sunt același "reparator închipuit" la care ai insistat să-ți cârpească o podea repede, pentru că urma să vină un client s-o vadă. Ai insistat deși ți-am explicat că nu am timp și nici nu fac reparații pentru vânzare. Nu ești singurul refuzat pe motivul ăsta.

Nu-mi place să discut cu cei ca tine, nu are nici un rost. Eu îmi irosesc energia iar ei nu înțeleg nimic. Totuși vreau să atrag atenția asupra ta:

Ai afirmat inițial ca reparatorii din Ploiești sunt praf. Apoi ne explicai că te-ai consultat cu unul dintre ei și ti-a dat dreptate în ceea ce privește reparația făcută de tine.. Ești mincinos sau naiv? Sau crezi că te adresezi unor proști?

Aberezi liber despre infiltrații, într-un final recunoști că Florin nu a reclamat așa ceva. Mucegaiului apare în condiții de umezeală, umezeala este urmarea infiltratiilor (vezi definiția infiltratiei).

Susții că interventia ta este restaurare, deși nu are nici o treabă cu logica sau bunul simț.

Ai tupeul să mă combați (profesional) când tu ești incult tehnic (și nici măcar nu reușești să te exprimi corect în limba maternă).

Doar văzând imaginile, fără să deschid rulota, ți-am spus că este o reparație necorespunzătoare (am explicat de ce). În loc să te pună pe gânduri, ai vorbit de jucat șah de pe margine. ("Capra râioasă... " -Alt proverb românesc).

Încă o surpriză pentru tine: există viață și în afara forumurilor sau adunărilor de rulotişti. Ce-ai zice dacă ai afla că numărul (auto)rulotelor la care am lucrat este mai mare decât al celor vândute de tine?

Obrăznicia ta nu are limite. Era de bun simț să îi spui cumpărătorului că ai intervenit la panoul frontal și să eviți replica cu berea vărsată pe covor. Era de bun simț să recunoști că atât ai putut în loc să încerci să ne faci idioți pe toți cei care citeam subiectul.

Unii și-au dat seama de caracterul tău. Alții vor mai afla în timp. Cu cât mai mulți informați, cu atât mai puțini înșelați.

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
[-] Pentru aceasta postare, e-1 a primit Like de la 3 utilizatori
  • Florin Dinu, mariusradu74, Radu Ivanescu


Răspunsuri în acest subiect
RE: Reparatii infiltratii la rulota proaspat cumparata de la Nicky Radu - de e-1 - 05-19-2017, 12:36 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)