Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WebmasterGeneratorul la rulota: pro sau contra?
#35
Generatorul il vrei cat mai departe de tine, altfel miroase a esapament. Si o sa faci painici cu miros de esapament de benzina (acum dupa preferinte, cred ca sunt mai bune decat cu cel de esapament de motorina - daca ve folosi masina).

Cuptorul tau este un consumator puternic, a nevoie de un inverter destul de maricel, pentru a-l folosi la masina. Nu vei avea nici o problema la masina, atata timp cat vei tine cuptorul nu foarte mult timp aprins si invertorul este unul bun, dar trebuie monitorizat, nu cred ca iti vei arde alternatorul masinii dar nu cred ca merita.

Iti repet, cel mai bine e sa achizitionezi un cuptor pe gaz, de rulota, probabil gasesti la magazinele de accesorii pentru rulota. Eu am unul mic, cu 2 ochiuri de gaz (cam asa ceva, dar cu un capac mai bombat si poate fi folosit si pe post de cuptor), cred ca este suficient pentru a face niste painici. Sau poti incerca la un cadac. 

Uite, am gasit pe Berger ceva interesant, sunt sigur ca vei gasi si in alte parti!

De ce consider un avantaj? Chiar daca ai un cuptor electric? E mai ieftin decat un generator sau un invertor mai mare, ai deja gazul la rulota, deci nu ma cari dupa tine benzina si ulei. Nu se strica... etc...
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • adiLyni
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatorul la rulota: pro sau contra? - de Cristi - 02-10-2019, 06:39 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 5 Vizitator(i)