Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Calin2Intrebari despre o rulota pentru pescuit
#12
Asta e cel mai important. Sa realizezi ce vrei. Unele sunt necesitati, altele sunt doar dorinte. La unele poti renunta, la altele nu. 
Majoritatea rulotelor au exterior de aluminiu. Rulotele Knaus sunt destul de tepene. Trebuie sa gasesti ceva la 400-420 maxim. La aceasta dimensiune ai si 2 locuri de dormit, si dus. Continentalele au insa boiler pe 220V. Va trebui sa iei din dezmembrari un boiler pe gaz sa-l adaptezi tu. Ceea ce nu e prea greu, dar trebuie atentie.
Adica, sa cauti o rulota deja cu boiler, sa nu trebuiasca sa ii schimbi si bateriile la chiuvete (cele fara boiler vin cu baterie mono-comanda). 

Din punct de vedere al rulotelor englezesti vs continentale, nu stiu daca tu ai fost in zona de Nord a Europei, dar si acolo ploua de rupe. Poate ca in UK e mai umed. Insa, e corect, rulotele englezesti (nu toate) au o structura mai fragila. Gandeste-te ca ei au ca-n palma drumul pana la camping. Si n-au de ce sa le faca rezistente off-road. O rulota foarte trainica este modelul Kipor Kip. Cauta pe net si vezi ce gasesti si despre asta. Si iti recomand niste rulote zona 95-2000, astea mai noi incep sa nu mai fie asa de bine facute, in meterie de rezistenta. Bineinteles, sunt mai grele...
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Intrebari despre o rulota pentru pescuit - de Cristi - 03-04-2019, 11:29 AM
RE: Prezentarea noilor veniti! - de pauncata2007 - 03-01-2019, 10:15 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service