Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiLumina in portbagajul din fata al rulotei
#1
Pentru ca de fiecare data cand ajungea seara si aveam nevoie de diverse lucruri din portbagajul din fata al rulotei si nu reuseam sa le nimeresc nici pe intuneric si nici daca aveam pe cap o lanterna, m-am decis sa luminez acest spatiu.

Avand tras 12V cu ocazia mutarii pompei de apa, am lipit aproximativ 1m de led, i-am pus intrerupator si am scapat astfel de o problema.

In plus, rulota arata super cu led-ul aprins!
[Imagine: JwuvsTk.jpg]
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
[-] Pentru aceasta postare, Cristi a primit Like de la 2 utilizatori
  • barsan.doru, Cristian Ionita
Raspuns
#2
(Ultima modificare: 03-07-2016, 08:48 PM de catre: andreigrigoras74.) -->
Super ideea , Bună de preluat și cea cu pompa la fel ! .Mulțumim .

Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk

Cred ca rulota ta e tot englezeasca , Cum pot schimba neoanele cu leduri ? Pun banda în locul lor sau în exterior ?

Trimis de pe al meu SM-G800F folosind Tapatalk
Raspuns
#3
Fa niste poze. Daca au balast nu merge!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#4
Ma mir ca nu a avut bec din fabrica   Undecided
Raspuns
#5
Cred ca ar fi trebuit sa fie pus in portbagajul rulotei o lumina din fabrica. E foarte utila!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#6
A mea are , desi ii din 87  Huh
Raspuns
#7
Bun! Inseamna ca nu sunt singrul cel care crede ca e utila lumina in acea zona a rulotei.

Foarte tare, fa si tu niste poze, cand ajungi pe la rulota, sa vedem si noi!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#8
Chiar zilele trecute am scos lampa aia deoarece era foarte veche . Inca nu mi-am gasit una pe plac sa o inlocuiesc Big Grin
Raspuns
#9
Foarte utilă lumină în portbagaj, am să pun și eu o lampa acolo. 
Ce fel de întrerupător ai pus? Pe usa portbagajului ?
Emil  0745025700
Bucuresti, Berceni
Raspuns
#10
@Emil , in aceasta postare am pus cateva poze cu acel intrerupator. Puteam sa pun unul pe contact, cand deschid portbagajul rulotei sa se aprinda lumina, dar apoi m-am gandit ca ziua n-am nevoie de lumina. Asadar am zis sa pun un intrerupator oarecare, l-am lipit cu niste adeziv de plastic, nu stiu cat de mult timp va rezista acolo, dar n-am alta varianta. Daca nu va sta, ii dau cu poxipol si am terminat jucaria!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service