Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CristiAtentie la tepele cu rulote
#1
In ultimul timp au aparut tot felul de anunturi cu rulote foarte frumoase, scoase pe piata la preturi foarte mici: 1000-2000 de euro. Aceste rulote sunt de fapt 8000-9000 de euro, poate mai mult sau mai putin.

Pentru amatorii de chilipiruri, aceste anunturi sunt "prea frumos sa fie adevarate". Si chiar sunt!

Dupa contactarea vanzatorului, vi se cere sub diverse pretexte, o suma de bani in avans.

Atentie!!! Este o frauda, o inselaciune, nu dati bani in avans!

Daca vedeti astfel de anunturi, le puteti publica adresa unde le-ati gasit aici, pentru a le aratat tuturor cu ce se ocupa mai nou cei ce vor sa pacaleasca buna credinta a omului simplu!

Atentie deci la ce faceti in legatura cu aceste anunturi fantoma!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#2
Cristi gaste au fost si vor mai fi tot timpul, asta nu doar in legatura cu rulotele. Crezi ca aia care fac treaba asta mai pierdeau timpul daca nu le mergea?
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

Raspuns
#3
Asa e, se gasesc fraieri care sa ia tepe, de aceea e bine sa avertizam utilizatorii. Uneori ti se pune un val pe ochi si nu-ti mai dai seama ca esti pacalit, dar daca esti informat, te prinzi de schema facuta!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#4
Eu sunt de parere ca nu exista escroci, doar oameni needucati sau neatenti. Orice invatatura este binevenita, in orice domeniu. Cu cat sunt mai bine informati, cu atat sunt mai liberi oamenii. Din pacate, viata e plina de informatie proasta, daunatoare.
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
Raspuns
#5
Nu Ionut viata este plina de visatori care cred ca au prins pe Dumnezeu de picior si arunca cu banii fara sa gandeasca. Nu vreau sa le spun altfel cu toate ca sunt altfel
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)