Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EmilTEAPA, mi-am luat-o !!!
#1
Inevitabilul s-a produs.
Eu, mare fan al OLX-ului cautam mai deunazi printre anunturile de rulote, piese rulote cele trebuincioase unui rulotit adecvat cand deodata dau peste un anunt de vanzare piese rulote din dezmembrarea unei rulote.
Mie-mi trebuiesc aripi pentru rulota de ceva vreme si m-am bucurat cand am dat de anunt, il sun pe vanzator, intreb despre aripi, modelul rulotei, starea lor, i-mi trimite poze, le compar cu cele de pe siteul de vanzari, totul OK, nici nu am mai negociat pretul am acceptat direct, asa bucuros eram ca le-am gasit, ii dau adresa vanzatorului si astept coletul cu aripioarele.
Dupa ceva zile (Pastele la mijloc) soseste coletul, bucurie maxima !!!
Cand il desfac am ramas pur si simplu blocat...
Aripioarele erau niste mizerii, efectiv smulse nu desfacute de pe rulota, un colt lipsa la una, la cealalta o bucata din partea superioara iar lipsa, toate gaurile rupte, probabil nu s-a desfacut surubul cu surubelnita ci s-a smuls aripa pur si simplu. 
Erau si pline de mizerie si de pamant, si rupte si murdare deci intr-un cuvant inutilizabile. Locul lor era la tomberon, la gunoi nu puse la vanzare sa prosteasca lumea !!!
Unde mai pui ca i-am recomandat sa intre aici pe forum, sa-si faca cont si sa puna la vanzare ce mai are din dezmebrarea unei rulote. Vanzatorul dealtfel, o persoana volubila si cu vorbele la el, deci bun de gura, care pare foarte de treaba.
Binenteles ca recomandarea i-am facut-o inainte de a veni coletul.

Deci ATENTIE la acest TEPAR  Silviu din Constanta !!! NU recomand !!!
Are anunturi si pe OLX si pe La Jumate. NU va lasati pacaliti si voi !!!
Emil  0745025700
Bucuresti, Berceni
[-] Pentru aceasta postare, Emil a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Cristi
Raspuns
#2
Poti sa faci si un link catre el, nu-i problema, sa ne ferim, ii trimitem mesaje!
Homo homini lupus
--------------------------------------
Incercati sa ma sunati, daca nu raspund, imi verific mailul cel putin de 3 ori pe zi: oneminute[pe]gmail[punct]com

Bere
Raspuns
#3
La acelasi Silviu vazusem si eu acum ceva vreme 2 amortizoare de rulota. Am stat in cumpana pentru ca piesele aratau nenatural, prea date cu bidineaua cu vopsea. Instinctul se pare ca nu m-a inselat.
Am vrut sa il sterg din cautari .... dar mai bine il pastrez ca nu cumva sa uit de cine sa ma feresc: Silviu Constanta
mariusi_rotaru@yahoo.com
Skoda Octavia Scout + Hobby 460 UFe
Raspuns
#4
Cum mai explicam mai demult altui coleg, nu tot ce zboara se mananca. Daca te arunci la ieftineala nu ai cum sa iei calitate, nimeni nu este prost sa vanda ceva bun pe degeaba, traim in Romania
Sunt destule trompete care se vand prin tara la preturi pe masura.
Atentie mare la rulotele vandute la Pecica si Arad de catre afumati si multe vandute la Vaslui care provin tot de acolo.
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

Raspuns
#5
Nu este cazul sa explici ceva cuiva, si tocmai TU să te bagi in vorba !!!
Emil  0745025700
Bucuresti, Berceni
[-] Pentru aceasta postare, Emil a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns
#6
De ce ai cumparat ceva rau de la mine sau sunt prea scump si pentru tine? Eu iti atrageam atentia ca ce platesti aia primesti de obicei.
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

Raspuns
#7
(05-04-2016, 09:04 PM)Mario A scris: De ce ai cumparat ceva rau de la mine sau sunt prea scump si pentru tine? Eu iti atrageam atentia ca ce platesti aia primesti de obicei.

Scuze! Poate n-o fi cumparat colegul Emil ceva rau de la tine, in schimb am cumparat eu!
Nu scump, nici ieftin, dar "rau"!
Asa ca "teapa, mi-am luat-o" si eu de la tine, cum si-or fi luat-o alti colegi de la alti vanzatori!
Asta e!
Asa sa ne-ajute Dumnezeu!
tel 0760.450.223
Niciodata sa nu spui niciodata!  Exclamation
[-] Pentru aceasta postare, Eugen David a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • George
Raspuns
#8
(Ultima modificare: 05-04-2016, 10:26 PM de catre: George.) -->
Ei... Marius... esti copil ?!?
Pai daca de la, vorba aia, sa le zicem colegi,  iei tzepe, ce sa mai zic de la olx-isti oarecare ?!?

Eu n-am cumparat pe "neve" decat o singura data, de la colegul Eugen, care altminteri a fost un mare domn (in felu-i inconfundabil)

In rest... pe vazutelea.
Si nici nu vand decat pe vazutelea.
Am diverse chestii care nu imi mai fac trebuinta puse pe Olx si am refuzat cu indarjire sa le vand altfel decat pe vazutelea.



(05-04-2016, 08:34 PM)Emil A scris: Nu este cazul sa explici ceva cuiva, si tocmai TU să te bagi in vorba !!!

Aide, bre Emile... pai daca nici colegul nu se mai baga in seama, de cine sa mai facem noi misto aici ?
El polueaza forumul si ne jigneste inteligenta, noi ne recompensam prin bascalie, ca doar l-ai vazut cum crapa pipota in el Smile

E drept ca tipu' se potriveste mai tare in alt loc, dar acum, daca tot suntem colegi, sa profitam si sa ne bucuram si noi de el!
E gratis...

Apropo de pipota, nu le am cu anatomia, ce e aia ?!?
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • SERGHEIDIN
Raspuns
#9
Eugen tu ai putea sa iti vezi de traba atata timp cat ai montat ceva fara sa sti ce faci. Ai fost tu poate electrician dar dupa parerea mea conteaza si ce electrician ca mai stiu si eu multi electricieni de muzica populara. Acel vent a fost probat inainte de vanzare si daca ai legat aiurea firele normal ca ai ars comanda. Cum o dadeai tu de gard ca din cauza umezelii sa ars nu tine ca si pe masini sunt circuite de 12v care functioneaza in conditii de umezeala cum de altfel sunt si la rulota dar nu se ard(sunt destui colegi care au cumparat venturi si functioneaza nu au probleme) . 
George inteligenta ta ma sperie este debordanta.  Deci in concluzie tu traiesti in secolul trecut, margi la iarmaroc sa faci cumparaturi din cate inteleg sa fi sigur.

Acest fapt este benefic pentru mine, daca procedezi asa nu mai am batai de cap cu vanzarea pe internet.

Emil tu trage concluzia care vrei cu raportul pret calitate ala era sfatul meu, nu incercam sa iti explic altceva. Nu tot ce este ieftin este bun deci atentie in viitor. Cat despre pasajele cumparate trebuia sa se vada in poza ca au bucata sau bucatile lipsa inainte de expediere daca tot spui ca a trimis poze.
telefon 0756840837
mario_rr@yahoo.com

Raspuns
#10
(Ultima modificare: 05-05-2016, 05:42 PM de catre: George.) -->
(05-05-2016, 07:53 AM)Mario A scris: George inteligenta ta ma sperie este debordanta.  Deci in concluzie tu traiesti in secolul trecut, margi la iarmaroc sa faci cumparaturi din cate inteleg sa fi sigur.

Mario, fii atent ca iar sari calul!

Poti spune ce vrei cata vreme nu constituie un atac la persoana, dar NU ITI PERMIT sa faci NICIUN FEL DE CONSIDERATIE ASUPRA PERSOANEI MELE !

Ca inteligenta mea te sperie... e normal si esti liber s-o spui.  Oricum, asta a observat toata lumea.
Ca este debordanta, multa sau putina, sau unde si cand traiesc eu, ESTE NUMAI TREABA MEA !

Crede-ma, pot sa-ti raspund in stilul tau... si nu numai.
Dar eu inca mai fac misto...

Scuze catre colegi si admin, dar nu rezist... mai rar asa obiect de bascalie...
Numai sms la 0728.116.868
[-] Pentru aceasta postare, George a primit Like de la 2 utilizatori
  • Emil, SERGHEIDIN
Raspuns


Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service