| Bun venit, Vizitator |
Trebuie să te înregistrezi înainte să poți trimite mesaje în comunitatea noastră.
|
| Utilizatori Conectați |
Momentan sunt 103 utilizatori conectați. » 0 Membri | 99 Vizitator(i) Google, Applebot, Bing, Baidu
|
| Ultimele subiecte |
Concediu pe patru roți - ...
Forum: Off-Camping
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
05-21-2026, 10:07 AM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 160
|
Cristian asculta muzica d...
Forum: Diverse
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
05-17-2026, 11:14 AM
» Răspunsuri: 365
» Vizite: 274,154
|
Romania in videos
Forum: Caravan Forum - Romanian Sightseeing
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
03-26-2026, 11:23 PM
» Răspunsuri: 9
» Vizite: 14,394
|
Anticoroziune pentru șasi...
Forum: Sfaturi Tehnice - Roti, sasiu, caroserie
Ultimul răspuns: Sorin Horea
03-01-2026, 11:47 PM
» Răspunsuri: 2
» Vizite: 1,168
|
Adria 442 PH prima mea ru...
Forum: Dotari si prezentare rulote si masini
Ultimul răspuns: Sorin Horea
02-28-2026, 01:48 AM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 427
|
Campinguri în Halkidiki ș...
Forum: Campinguri
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 07:44 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 528
|
Piese frigider Thetford
Forum: Vanzari Accesorii si Piese
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 07:02 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 447
|
Camping Ouzouni Beach - N...
Forum: Campinguri
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 06:51 PM
» Răspunsuri: 1
» Vizite: 6,278
|
Prezentarea noilor veniti...
Forum: Prezentarea
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 06:39 PM
» Răspunsuri: 855
» Vizite: 755,005
|
Geamuri laterale rulota
Forum: Sfaturi Tehnice - Roti, sasiu, caroserie
Ultimul răspuns: stircu2@yahoo.com
10-19-2025, 04:01 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 807
|
|
|
| Doresc realizarea unui bazin de apa in portbagajul rulotei |
|
Publicat de: Cristi - 01-30-2016, 10:00 AM - Forum: Sfaturi Tehnice - Sanitare
- Răspunsuri (23)
|
 |
Colegul Paul mi-a dat ideea, doresc sa fac/cumpar/adaptez un bazin de apa in portbagajul rulotei, cel din fata, pentru a schimba Aqua-Roll-ul existent.
De ce?
1. Apa mai calda pe timpuri reci
2. Ma streseaza sistemul existent, unde pompa e afara, butoiul afara, daca plec, pot sa raman fara ele.
Ce am nevoie:
1. Un bazin foarte bine inchis, cu o valva de scurgere, bazinul il voi lasa fix. La o adica pun pompa la treaba, dar n-ar strica.
2. Un bazin pe forma sau care sa se adapteze formei portbagajului pentru a castiga spatiu.
3. O modificare a instalatiei actuale pentru a muta pompa in cel nou.
4. O solutie de incarcare facila a bazinului, atat cu furtunul cat si cu bidonul, fara a periclita foarte tare rulota cu apa scursa.
|
|
|
| Cumpar butelie |
|
Publicat de: George - 01-29-2016, 11:55 PM - Forum: Vreau sa cumpar...
- Răspunsuri (15)
|
 |
Cumpar butelie mica, de cca 6 kg/ 12 l si aflata in termen sau macar aproape - este vorba de revizia stantata pe ea.
Apreciez ofertele de bun-simt si ca pret, si ca termen.
|
|
|
| Ce nu putem sa luam in rulota |
|
Publicat de: Cristi - 01-29-2016, 11:19 PM - Forum: Diverse
- Răspunsuri (7)
|
 |
Propun o noua provocare, (sper sa fie amuzanta) - mentionati lucruri ce nu credeti ca nu le putem lua in drumurile cu rulota (un obiect pe postare)
1. Un acvariu cu pesti
|
|
|
| Ieseala la o intalinre de facut planuri - 6 februarie 2016 |
|
Publicat de: Cristi - 01-29-2016, 10:09 PM - Forum: Intalniri rulotisti
- Răspunsuri (36)
|
 |
Am vorbit cu colegul @Bogdan Ploiesteanu si am zis ca n-ar strica o mica ieseala la o carciuma prin Ploiesti.
Asadar, Sambata, 6 Februarie 2016, stabilim o locatie si iesim, in Ploiesti.
Marius, te bagi sper, am vorbit si cu Marian, colegul de la Cotofenesti.
Daca mai cunoasteti rulotisti Ploiesteni sau care sa vina aici, cu chef de vorba multa la un pahar de ce-o fi, anuntati-i, o sa ma gandesc la o locatie mai putin formala, dar cu produse bune.
Doamnele sunt incluse!
Hai, imprastiati vorba 
|
|
|
| Aplicație de mobil- TapaTalk |
|
Publicat de: Cristi - 01-29-2016, 09:48 PM - Forum: Tutoriale Forum
- Răspunsuri (5)
|
 |
Nu știu dacă ați observat, la intrarea pe site din platforme mobile, va apărea o notificare sa vedeți forumul în TapaTalk. Dacă va faceți sau aveți cont acolo, puteți urmări acest forum cu ajutorul aplicației.
Avantaje: mult mai prietenoasă cu dispozitivele mobile, primiți app notifications pe mobil la ce topicuri urmăriți și alte evenimente pe site.
Dezavantaje: o noua aplicație pe dispozitivul mobil, lipsa chat-ul, un nou cont pe un site diferit.
În principiu această aplicație este un bridge intre forumul despre-rulote.ro și dispozitivul vostru mobil.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk
|
|
|
|