Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINHaznaua de la Corbu.
#9
Orice lupta e grea, prin reclamatii repetate si mai ales colective se vor corecta in primul rand autoritatile. Delasarea noastra se transmite la ei, iar rezultatul este cel pe care il vedem. Datorita autoritatilor, asa hulite de majoritatea dintre noi, acel tigan nu au avut curaj sa faca mai mult de o intimidare, iar acel politist si-a cerut scuze. To pentru ca nu traim in jungla, baiatul de cartier trebuie sa raspunda pentru incalcarea legii. Acestea sunt semnale clare ca ceva s-a schimbat in ultimii ani, dar noi nu vrem sa vedem. Ganditi-va ca asa cum ne comportam noi, se vor comporta si urmasii nostri.  

Revenind la oi,  mie nu mi se pare necesar sa colectez apa de la dus, consider ca e destul de inofensiva pentru sol. Umblu si eu cu bazinul de apa gri dupa mine, dar il folosesc extrem de rar, aunci cand se intampla sa fac un dus sau sa spal vasele intr-o localitate, parcat pe drum asfaltat.
Nu folosesc grasimi din abundenta la gatit, mai ales cand ies la iarba verde, deci nu raman urme dupa spalarea vaselor. Nu folosim multa hrana ambalata, preferam legume si fructe proaspete, astfel nu ramane nici de aici prea mult gunoi de carat la plecare. Resturile vegetale le las la locul faptei, ajuta solul prin compostare sau se mai delecteaza fauna cu ele. In toate trebuie pastrat un echilibru, unii ii spun fler, altii, bun simt.
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
[-] Pentru aceasta postare, e-1 a primit Likeuri de la 1 utilizator
  • Florin Smolnicki
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 07:46 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Ciprian Rosca - 08-20-2019, 07:56 AM
Haznaua de la Corbu. - de andreigrigoras74 - 08-20-2019, 09:11 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 02:06 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de George - 08-20-2019, 04:00 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 05:45 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 11:32 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-21-2019, 09:13 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-21-2019, 01:25 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Florin Smolnicki - 03-13-2020, 05:40 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)