Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERGHEIDINHaznaua de la Corbu.
#7
Autoritatile nu-si fac treaba din aceleasi motive: lene, delasare, incompetenta etc. Noi, cei care vedem aceste nereguli SUNTEM OBLIGATI CIVIC SI MAI ALES MORAL sa semnalam. Daca nimeni nu se sinchiseste, organele chiar nu au motiv sa-si faca treaba, mai ales ca in cea mai mare parte nici nu stiu ce obligatii de serviciu au. Ei sunt convinsi ca treaba lor se limiteaza la ordine primite de sus, nu sunt invatati sa aiba atitudine civica, initiativa etc. Daca nu facem nimic, cat de curand se va alege praful de tot! iar atitudinea asta a voastra ma deranjeaza mai mult decat nesimtirea marlanilor sau a autoritatilor.

(08-20-2019, 04:00 PM)George A scris: Aide, Dl. e-1 !.
Revino pe Pamant! Eu inca traiesc pe Pamant romanesc...
Ce legislatie si care autoritati? Documenteaza-te! Legea Ordinii Publice, Politia Romana, Politia Locala, Primaria, Prefectura sunt doar cateva dintre autoritatile care te pot apara de marlani. Trebuie doar sa stii ce sa ceri...
Ce atitudine ? Te bati tu cu marlanii ?!? Eu m-as bate, dar fac infarct inainte. Atitudine civica, pui mana pe telefon si suni la Politie sa reclami incalcarea unei legi, nu iti faci dreptate singur, se presupune ca nu esti la fel ca ei...
Care politie? Politia Romana sau Politia Locala din zona respectiva, in functie de legea incalcata.
Ce naiba vorbesti?!? Vorbesc de o tara normala, nu de cea pe care o "construiesc"  involuntar cei ca tine... Romania este in starea in care o vedem si din vina noastra, a celor care asistam pasiv la rautatile din jur.

Revino-ti... visezi! Oare?

„Pentru ca răul să triumfe, este suficient ca oamenii buni să nu facă nimic”
(08-20-2019, 07:46 AM)SERGHEIDIN A scris: Ajungem sa hulim guvernele si legile lor care interzic off campingul? Oare nu au dreptate?
Pana la urma vi se va parea normal sa va interzica sa mai iesiti din case, doar pentru ca unii fura sau se caca pe strazi...
Munca ne fură timpul, banii ne fură mintea...
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 07:46 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Ciprian Rosca - 08-20-2019, 07:56 AM
Haznaua de la Corbu. - de andreigrigoras74 - 08-20-2019, 09:11 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 02:06 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de George - 08-20-2019, 04:00 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-20-2019, 05:45 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-20-2019, 11:32 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de SERGHEIDIN - 08-21-2019, 09:13 AM
RE: Haznaua de la Corbu. - de e-1 - 08-21-2019, 01:25 PM
RE: Haznaua de la Corbu. - de Florin Smolnicki - 03-13-2020, 05:40 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)
STS Service