Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mihai GabrielaConversie autoutilitara Iveco in autorulota
#14
Da sunt dezavantaje dar: 500-1000 km pe an combustibilul e suportabil, la 7,5 t  e undeva 20-25 l/100. 80 km/h e suficient pe sosea, spatiu mare de 25/30 mk iti permite sa amenajezi o mica garsoniera in care poti pune un pat si o masa adevarata, eventual o canapea extensibila, toaleta normala Smile (face toti banii) si o cabina de dus, restul e fantezia fiecaruia. Am calculat: cu tot cu apa, combustibil si mancare, pun pe rulota aprox 500 kg de 'consumabile' suplimentare care la un camion nici nu se simt.. intradevar manevrarea e putin mai dificila, e mai putin atragator, investitia initiala e comparabila cu o rulota de generatie noua, dar poti urca rampe si trece santuri mult mai usor decat cu masina mica si remorca, nu esti legat de spatii amenajate sau zone vanate de toata lumea. Cat despre tahograf nu cred ca esti obligat la categoria M, daca nu, asta e, am unde sa ma odihnesc. Multumesc pentru punctul de vedere.
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Conversie autoutilitara Iveco in autorulota - de mariusm - 04-22-2019, 07:14 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service