Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mihai GabrielaConversie autoutilitara Iveco in autorulota
#20
(05-22-2019, 04:11 PM)Pintea P A scris:
(04-23-2019, 08:23 AM)pauncata2007 A scris: Asta este linck-ul cu modificarea autocarului cu etaj in autorulota, chiar merita vazut :

Buna ziua. Și eu mă doresc să fac dintr-un camion de 7,5 t un campervan. Nu m-am hotărât încă la o marcă anume dar înclin către Daf sau Mercedes. În privința consumului, un camion de 7,5 t consumă, când este gol în jur de 15-16 l/100 km. Deci nu este foarte mare diferența dintre un Sprinter și un Atego. Diferența este enormă la spațiu unde un Atego ajunge la 7,5 m lungimea spațiului de încarcare. Ceva în genul celui din fotografie aș dori să obțin. 
[Imagine: 20823017639-fa3fdae1bc-b-1.jpg]
Important este ce vrei de la camper, ca si saptiu si dotari poate fi peste orice camper sub 7,5t. Intradevar esti limitat la anumite lucruri din cauza marimii. Cum spun si colegii nostrii , nu prea se preteaza ptr europa acest tip de camper. La noi nu sunt asa generoase campingurile ca si dimensiuni ale locurilor de parcare(nu mai vb de off camping), strazile nu sunt asa darnice ca in state si nici consumul nu este de neglijat. Este un vis frumos si ptr mine, insa greu reusit, dar nu imposibil Smile . Succes !
Omul la nevoie se cunoaste!
Telefon
:
0755 84 63 68
Email    : pauncata2007@yahoo.com
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
RE: Conversie autoutilitara Iveco in autorulota - de pauncata2007 - 05-23-2019, 07:01 AM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 2 Vizitator(i)
STS Service