Bun venit, Vizitator
Trebuie să te înregistrezi înainte să poți trimite mesaje în comunitatea noastră.

Nume utilizator/E-mail:
  

Parolă
  





Caută în Forum

(Căutare avansată)

Statistici Forum
» Membri: 925
» Cel mai nou membru: Andrei Arhip
» Total Subiecte: 1,064
» Total Răspunsuri: 9,746

Statistici Detaliate

Utilizatori Conectați
Momentan sunt 141 utilizatori conectați.
» 0 Membri | 139 Vizitator(i)
Bing, Yandex

Ultimele subiecte
Florin Smolnicki
Concediu pe patru roți - ...

Forum: Off-Camping
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
05-21-2026, 10:07 AM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 161
Florin Smolnicki
Cristian asculta muzica d...

Forum: Diverse
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
05-17-2026, 11:14 AM
» Răspunsuri: 365
» Vizite: 274,191
Florin Smolnicki
Romania in videos

Forum: Caravan Forum - Romanian Sightseeing
Ultimul răspuns: Florin Smolnicki
03-26-2026, 11:23 PM
» Răspunsuri: 9
» Vizite: 14,399
Sorin Horea
Anticoroziune pentru șasi...

Forum: Sfaturi Tehnice - Roti, sasiu, caroserie
Ultimul răspuns: Sorin Horea
03-01-2026, 11:47 PM
» Răspunsuri: 2
» Vizite: 1,179
Sorin Horea
Adria 442 PH prima mea ru...

Forum: Dotari si prezentare rulote si masini
Ultimul răspuns: Sorin Horea
02-28-2026, 01:48 AM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 430
Ebay
Campinguri în Halkidiki ș...

Forum: Campinguri
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 07:44 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 529
Ebay
Piese frigider Thetford

Forum: Vanzari Accesorii si Piese
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 07:02 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 447
Ebay
Camping Ouzouni Beach - N...

Forum: Campinguri
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 06:51 PM
» Răspunsuri: 1
» Vizite: 6,282
Ebay
Prezentarea noilor veniti...

Forum: Prezentarea
Ultimul răspuns: Ebay
01-31-2026, 06:39 PM
» Răspunsuri: 855
» Vizite: 755,123
stircu2@yahoo.com
Geamuri laterale rulota

Forum: Sfaturi Tehnice - Roti, sasiu, caroserie
Ultimul răspuns: stircu2@yahoo.com
10-19-2025, 04:01 PM
» Răspunsuri: 0
» Vizite: 811

 
  La pas prin Romania
Publicat de: petre florin marius - 06-06-2016, 02:02 PM - Forum: Intalniri rulotisti - Răspunsuri (5)

Dupa cum am postat si pe alt forum,in perioada 9-23 iulie dorim sa facem un traseu dupa urmatorul program:

Etapa 1: Baicoi-Pitesti-Rm Valcea-Horezu 9-11 iulie, 224Km Camping Trei Stejari.
Etapa 2:Horezu-Tg Jiu-Baia de Arama-Herculane 240Km, Camping 11-17 iulie.
Etapa 3: Herculane-Caransebes-Otelu Rosu-Hateg-Calan-Orastie-Costesti, 17-19 iulie, 220 Km, camping.
Etapa 4:Costesti-Sebes-Sibiu-Transfagarasean(Cabana Vama Cucului), 19-23 iulie, 180Km, camping.
  23 Iulie intoarcerea acasa pe ruta Fagaras-Brasov, 200 Km.

Suntem doi adulti cu doi copii:baiat 11 ani si fata 22 ani.Daca sunt doritori ai asteptam cu drag,perioada este fixa mai ales finalul.
PS.Pana atunci din 18 iunie,vizitam marea Cool .

Listează

  Două zile, la Câmpulung Moldovenesc
Publicat de: Florin Smolnicki - 06-06-2016, 09:49 AM - Forum: Campinguri si off-campinguri - Răspunsuri (6)

Sâmbătă dimineața, pe 4 iunie am luat rapid următoarea decizie: să plecăm la Câmpulung Moldovenesc.
După ce am ajuns în oraș, ne-am întâlnit cu colegul meu Costel și am plecat în căuarea unui loc de campare.
 
[Imagine: IMG_20160604_115738.jpg]fotos hochladen
 
După ce am văzut diferite posibile locații de campare, am hotărât să vizităm și câteva obiective interesante din zona Câmpulung. Am vizitat o păstrăvărie:
 
[Imagine: IMG_20160604_132200.jpg]fotos hochladen
 
Am mers apoi la Pensiunea Liliana ca să vedem și păstrăvăria acestei pensiuni. Citisem pe internet că au acolo sturioni și am vrut să văd, pe viu, cum sunt sturionii. Am întâlnit-o pe Liliana, proprietara pensiunii; am stat de vorbă cu dumneaei. E o persoană foarte plăcută și foarte de treabă.
 
[Imagine: IMG_20160604_134044.jpg]fotos hochladen
 
La Pensiunea Liliana au locuri frumoase unde se poate sta afară. Copiii se pot juca, dacă vor, cu iepurașii.
 
[Imagine: IMG_20160604_134118.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_134207.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_134338.jpg]fotos hochladen
 
Am vizitat un muzeu deosebit de interesant. Dacă aveți timp, vă recomand din toată inima să vizitați acest muzeu.
 
[Imagine: IMG_20160604_140725.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_140747.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_141745.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_141948.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_142021.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_143557.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_143648.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_143736.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_143752.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_145559.jpg]fotos hochladen
 
Ne-am retras încet, încet la „căsuța noastră” pentru a mânca de prânz. După cum vedeți, am avut și un vizitator de seamă, foarte prietenos și foarte fericit.... Ne-am împrietenit repede cu el.
 
[Imagine: IMG_20160604_161017.jpg]fotos hochladen
 
Am mâncat la ora 17  Big Grin  de prânz și apoi am plecat să ajutăm la treabă.
 
 
[Imagine: IMG_20160604_170037.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_173108.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_173205.jpg]fotos hochladen
 
Doamna Maria și Domnul Vasile cosiseră fânul. M-am bucurat că am putut să-i ajut la adunat fânul.
 
[Imagine: IMG_20160604_175942.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_180002.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_180113.jpg]fotos hochladen
 
Bucuroși că au terminat treaba „mai repede”, i-au pus pe copii în căruță și i-au plimbat până acasă la ei.
 
[Imagine: IMG_20160604_180429.jpg]fotos hochladen
 
 
[Imagine: IMG_20160604_180705.jpg]fotos hochladen
 
 
[Imagine: IMG_20160604_182734.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_182856.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_183558.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_183625.jpg]fotos hochladen
 
Domnul Vasile, foarte prietenos, ne-a arătat ce mai are prin grajd, iar doamna Maria ne-a pregătit în fața casei prăjituri, sucuri, urdă, țuică.
 
[Imagine: IMG_20160604_184422.jpg]fotos hochladen
 
Ne-am retras încet „spre casă” și am servit cina.
 
[Imagine: IMG_20160604_185527.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_185618.jpg]fotos hochladen
 
Apoi am plecat să aducem apă.
[Imagine: IMG_20160604_194505.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_195131.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_195346.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_195535.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_200135.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_202400.jpg]fotos hochladen
 
Costel, bunul meu prieten și coleg nu ne-a dat uitării. A venit spre seară la noi și ne-a adus un platou de prăjituri delicioase! Mulțumim soției dumnealui.
 
[Imagine: IMG_20160604_203709.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_203758.jpg]fotos hochladen
 
Seara ne-am jucat cu o broscuță adevărată...
 
[Imagine: IMG_20160604_210644.jpg]fotos hochladen
 
[Imagine: IMG_20160604_210707.jpg]fotos hochladen
 
Am adunat toate bagajele din jurul rulotei și am plecat să facem plimbarea de seară.
 
[Imagine: IMG_20160604_212639.jpg]fotos hochladen

Listează

  Cumpar geam baie
Publicat de: petre scolareanu - 06-05-2016, 11:08 AM - Forum: Vreau sa cumpar... - Răspunsuri (1)

Pentru a face un update doresc sa achizitionez un geam pentru baie (cat mai mic).
0722652949 este telefonul la care pot fi gasit. 
Multumesc anticipat!

Listează

  Vand, schimb sau donez trepied antena
Publicat de: George - 06-04-2016, 11:37 PM - Forum: Vanzari diverse - Răspunsuri (4)

Este un trepied facut de Eugen, foarte stabil, pe care insa nu l-am folosit niciodata.

Eu am dat 50 de lei pe el, astept oferte cu cash sau obiecte necesare la rulota.
Am nevoie de o antena radio exterioara pt rulota, dar or mai fi si altele.

Pozele sunt de la producator:

[Imagine: M3ccJ8Tl.jpg]

Intre poza de mai sus si cea de mai jos, producatorul mi-a pus pe el un varnish alb - si estetic, si izolator.

[Imagine: qiHQLNul.jpg]

[Imagine: lgUkOsyl.jpg]

Listează

  Vand sau schimb espressor Krups Dolce Gusto mare
Publicat de: George - 06-04-2016, 03:14 PM - Forum: Vanzari diverse - Răspunsuri (2)

Este modelul mare, cumparat in oferta de la OMV cu vreo 360 de lei.

A fost folosit doar o data, la o petrecere, cand am facut pe el doua cutii de cafea (36 de cafele)
De atunci sta pe dulap, unde l-am si pozat.

Am ramas dezamagit cand am vazut la ce preturi si vinde pe OLX (cel mai ieftin 135 RON, dar nu stiu in ce stare...)

Nu cobor sub 100 de lei pe el,  sau schimburi cu ceva util la rulota.

[Imagine: RbMm52Rl.jpg]

[Imagine: c4ZLzewl.jpg]

[Imagine: vVlBVA1l.jpg]

Listează

  Pt un electronist: donez inverter 150W
Publicat de: George - 06-04-2016, 02:46 PM - Forum: Vanzari diverse - Răspunsuri (3)

Este un Pilot cumparat acum cativa ani, 150 W (pe bune), sinusoida modificata.

Nu mai merge fara nici un motiv aparent;  l-am tot tinut in ideea ca-l desfac si sigur e de la o siguranta sau un alt cacatel.
L-am desfacut si l-am facut la loc, hotarand totusi sa-l duc la doctor.
Nu l-am dus...

Cine are nevoie de el si se pricepe, sau il duce la doctor, sa-l ia sanatos.
Cine imi ofera o antena radio de exterior (pt rulota) pe el, i-l dau insotit o bere.

Daca nu, ii iau pirza, mufa si butonul si restul la fiare reciclabile.

[Imagine: 1DLk5gdl.jpg]

Listează

  Vand, schimb sau donez DVD Player
Publicat de: George - 06-04-2016, 02:34 PM - Forum: Vanzari diverse - Răspunsuri (2)

Citeste cam de toate in afara de mkv: mp4, CD-RW, DVD, divx, xvid, mp3, jpeg, video CD.

La inchidere sertarul trebuie ajutat cu mana, in rest este perfect functional si este foarte mic.

Cer 50 de lei, astept propuneri de schimb sau, daca stiti o familie nevoiasa care s-ar bucura de el, il donez.

[Imagine: mGKtzahl.jpg]
[Imagine: Cl0fzKHl.jpg]
[Imagine: G52bSaul.jpg]

Listează

  Vand, schimb sau donez multifunctionala HP
Publicat de: George - 06-04-2016, 02:17 PM - Forum: Vanzari diverse - Răspunsuri (5)

HP Deskjet F2187 - imprimanta, scanner, copiator

Este putin folosita, dar de atata economie i s-au uscat cartusele (sunt cele originale, cu care a venit).
Cartusele se zice ca se pot inmuia sau inlocui cu unele aftermarket,  la un sfert de pret.

Cer 100 de lei sau astept propuneri.

Daca stiti o familie cu copil scolar, care nu-si permite o imprimanta dar au nevoie, o donez.

[Imagine: NzUoCiml.jpg]
[Imagine: dxJWVcbl.jpg]
[Imagine: 71j780vl.jpg]

Listează

  Informatii DN 7a
Publicat de: petre florin marius - 06-02-2016, 01:39 PM - Forum: Diverse - Răspunsuri (2)

Salutare colegi.
Scriu pentru prima oara pe acest forum si vin cu o intrebare. Luna viitoare intentionez sa ajung la Obarsia Lotrului pe dn 7a Brezoi-Voineasa-Obarsia lotrului dupa care sa continui pe acelasi drum pentru a ajunge la Petrosani. Intrebarea mea este: se poate circula satisfacator cu rulota pe acest traseu?
Doresc un raspuns documentat nu din auzite, de pe net sau banuieli, daca cineva a trecut de curand.

Listează

  Rubrica de ajutor reciproc
Publicat de: George - 06-01-2016, 09:33 PM - Forum: Geosectiunea - Răspunsuri (6)

Avem obiete de care avem nevoie rar.

Si ma gandesc ca, cei care se cunosc intre ei si sunt in zone apropiate, ar putea sa se ajute imprumutandu-si diverse obiecte utile sau chiar la o claca  prin rulote pt diverse reparatii sau imbunatatiri.

Ma gandesc in special la lucruri pe care le folosim rar, poate o data pe an in concediu, si pe care este putin probabil sa ni le stricam imprumutandu-le.
Si pentru care imprumutatul isi asuma raspunderea: stricat = reparat sau inlocuit !

Si, mai mult: nimeni nu se supara pentru un refuz !

De exemplu:
Cine imi imprumuta si mie o butelie, in perioada 28 iulie - 15 august ? Preferabil nu prea mare...
In aceeasi perioada   asa mai putea avea nevoie si de alte acareturi, ca:
- pat pliant care tine 120 kg
- sezlong usor (pt sotie la plaja - ca eu si fiu-meu servim numai apa)
- frigider/ lada  220V (/gaz)  - nu Peltier
Si ma mai gandesc.

Pot oferi la randul meu diverse obiecte, bineinteles in limitele mentionate mai sus si in perioade in care nu le folosesc:
- antena de satelit 60 cm + LNB bun
- pat dublu gonflabil cu compresor 220V (nu faceti sex in el !)
- cric hidraulic 2 tone, capre pliabile 2 tone, trepied antena (cam greu)
- Lada izoterma din comert
-  Lada Peltier
- umbrela zdravana (de la inghetata Delta, cand umbrela tinea umbra !)
Si ma mai gandesc.

Ce ziceti ?

Listează