Punctajul Subiectului:
  • 0 Vot(uri) - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adrianciucaSfaturi cumpararare autorulota
#5
(05-09-2018, 04:36 AM)Ciprian Rosca A scris: In Italia nu-ti dau numere pentru export.Radierea se face online.Dupa ca ai dat banii nu mai ai asigurare,numere si ramai numai cu contractul de vanzare -cumparare.Ai cumparat-o ,o urci pe platforma si o duci in tara. De verificat pentru infiltratii,citeste pe forum...sfat achizitie rulota.
Bafta!

Am gasit.exista un aparat special care masoara umiditatea din pereti. Si nici nu e scump. Cred ca se masoara in preajma imbinarilor si cam asta ar fi.
Intradevar pentru italia procedura e mai complicata . Am cerut ceva informatii la firme italiene care fac radieri/export. insa chiar daca ar fi sa stau pe acolo o vreme tot mi-ar conveni mai mult. din ceea ce am vazut eu preturile sunt cu 5000-6000 eur mai scumpe in germania pentru cam acelasi caracteristici.
cum e cu TVA -ul la noi . se mai plateste ? in mod normal nu ar trebui ca e deja platit la achizitia de noua nu ?

unde sunt plasate in mod normal bazinele de apa? as crede ca dedesupt. dar in mod normal sunt accesiible din interior? se pot vedea daca sunt crapate? 

scuze de intrebari dar nu vreau sa ma pacaleasca ala cum vrea. vreau sa ma duc cu lectia invatata.

merci si numa bine

adi
Raspuns


Răspunsuri în acest subiect
Sfaturi cumpararare autorulota - de adrianciuca - 05-07-2018, 08:37 PM
RE: sfaturi cumpararare autorulota - de adrianciuca - 05-09-2018, 07:41 PM
RE: Sfaturi cumpararare autorulota - de Cristi - 05-09-2018, 08:15 PM

Mergi la:


Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)